Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

Qual'hè chì hà tombu à Gilac ?

Couverture du livre « Qual'hè chì hà tombu à Gilac ? » de Jacques Thiers aux éditions Albiana
  • Date de parution :
  • Editeur : Albiana
  • EAN : 9782824109893
  • Série : (-)
  • Support : Papier
Résumé:

Si malfidanu... Iè, si preparanu... Crederanu ch'o avessi dumandatu di esse ricevutu da pudè fà un culpacciu. Cun ciò chì hè stalvatu, ripensendu ci, ùn ci hè mancu da stupì si ch'elli pensinu cusì... Ci era ancu più chè da suspettà mi. In fatti hè propiu una cunneria. A mi sò cerca cù i mo soldi. Ùn la devia micca fà. Ùn devia micca vene... Oimè ! Mì ch'aghju trasaltatu... Ùn l'averaghju micca dette ad alta voce isse parolle chì venenu è rivenenu è mi tarlanu e cervelle. «?Hè statu più forte chè mè.?» U prublema hè a sulitudine. Bastava di avè pussutu parlà cun qualchissia. Hè sicura chì subitu subitu u mo interlucutore mi avaria dettu di nò. Ùn ci andà vè, chì ti metti ind'a nassa da per tè !
Avaria apertu l'ochji ! Invece nò. Sò quì è aspettu. Ùn la mi possu francà.

Donner votre avis

Donnez votre avis sur ce livre

Pour donner votre avis vous devez vous identifier, ou vous inscrire si vous n'avez pas encore de compte.