Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

Léopold Sédar Senghor : Poeta prezydent

Couverture du livre « Léopold Sédar Senghor : Poeta prezydent » de Theliol Mylene aux éditions 50minutes.com
  • Nombre de pages : 38
  • Collection : (-)
  • Genre : Histoire
  • Thème : Histoire
  • Prix littéraire(s) : (-)
Résumé:

Gdy Francja stopniowo pozbywa?a si? swoich afryka?skich kolonii, Léopold Sédar Senghor chcia? stworzy? nowy rodzaj wspó?pracy mi?dzy Francj? a Senegalem. Jego marzeniem by?o stworzenie uniwersalnej cywilizacji opartej na szacunku dla ró?nych kultur. Senghor zosta? wybrany na prezydenta nowo powsta?ej Republiki Senegalu i pozosta? nim przez 20 lat. Mimo to nadal realizowa? swoj? wielk? pasj? - pisanie - i publikowa? arcydzie?a przedstawiaj?ce czarn? to?samo??. Zanurz si? w sercu ?ycia jednego cz?owieka w 50 minut, odkryj najwa?niejsze momenty jego ?ycia, za?o?enie antykolonialnego ruchu intelektualnego Negritude u boku Aimé Césaire'a, jego mi?o?? do francuskoj?zycznego ?wiata i decyzj? o dobrowolnym odej?ciu od w?adzy.

Donner votre avis