Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

Wojna stuletnia : Stulecie wojny mi?dzy Angli? a Francj?

Couverture du livre « Wojna stuletnia : Stulecie wojny mi?dzy Angli? a Francj? » de Marie Faure aux éditions 50minutes.com
Résumé:

Wojna stuletnia by?a jednym z najwa?niejszych konfliktów ?redniowiecza i obejmowa?a kilka pokole?. Najbardziej znana ze swojej skali (obejmowa?a wiele ró?nych frakcji i pi?? pokole? królów), wojna ta wyznaczy?a szczyt i upadek rycerstwa. Wojna wywar?a du?y wp?yw na Europ?, wprowadzi?a europejskie monarchie w wiek nowoczesno?ci i da?a pocz?tek poczuciu dumy narodowej. W ci?gu zaledwie 50 minut odkryjesz, dlaczego wybuch?a ta wojna i zrozumiesz jej g??boki wp?yw na europejski krajobraz polityczny. Ta prosta i pouczaj?ca ksi??ka zawiera dok?adne omówienie kluczowych momentów walk, w tym angielskiego odbicia oraz francuskiego odrodzenia i zwyci?stwa. Zawiera tak?e pe?n? biografi? g?ównych bohaterów, w tym Edwarda III angielskiego, Karola VII francuskiego i Bertranda du Guesclin, cenne wprowadzenie do kontekstu politycznego i ocen? konsekwencji wojny, daj?c Ci wszystkie niezb?dne informacje na temat tego krwawego okresu w historii Europy.

Donner votre avis