Passionné(e) de lecture ? Inscrivez-vous gratuitement ou connectez-vous pour rejoindre la communauté et bénéficier de toutes les fonctionnalités du site !

CRM : Managementul rela?iilor cu clien?ii

Couverture du livre « CRM : Managementul rela?iilor cu clien?ii » de Antoine Delers aux éditions 50minutes.com
  • Nombre de pages : 38
  • Collection : (-)
  • Genre : Entreprise
  • Thème : Entreprise
  • Prix littéraire(s) : (-)
Résumé:

În?elege?i elementele esen?iale ale managementului rela?iilor cu clien?ii (CRM) în doar 50 de minute cu aceast? carte practic? ?i concis?. Companiile pot adopta o strategie CRM pentru a ob?ine o mai bun? în?elegere a bazei lor de clien?i prin extragerea ?i segmentarea datelor, ceea ce, la rândul lor, le poate ajuta s? atrag? noi clien?i ?i s? sporeasc? loialitatea acestora. Într-o lume de afaceri din ce în ce mai competitiv?, utilizarea CRM pentru a dezvolta abord?ri eficiente în materie de comunicare ?i publicitate ar trebui s? fie o parte vital? a strategiei oric?rei companii. Aceast? carte ofer? o introducere util? în aplica?iile managementului rela?iilor cu clien?ii în achizi?ia de clien?i, dezvoltarea strategiilor de marketing ?i optimizarea serviciilor pentru clien?i. De asemenea, include cazuri practice, o discu?ie despre neajunsurile instrumentului, inclusiv despre costurile sale poten?iale, ?i o introducere în modele conexe, cum ar fi CRM social, managementul rela?iilor cu furnizorii ?i managementul rela?iilor cu angaja?ii.

Donner votre avis